Търсене в архив "Програми"

Година:

Дата: / дд-мм-гггг /
Място на провеждане:
Търсене на:

   

Музикална лаборатория "Варненско лято"
16-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Камерен ансамбъл Буров и приятели
Димитър Буров, цигулка
Яна Бурова, цигулка
Руми Петрова, виола
Христо Танев, виолончело
Милко Милков, пиано
Даниела Димова, сопран

Програма:
Франц Шуберт – Струнен квартет № 12 до минор, D 703 (Квартетзац)
Добринка Табакова - Струнен квартет „На пейка, под сянка“
Панчо Владигеров - Четири песни за сопран и квартет
Йоханес Брамс - Клавирен квинтет оп.34
  Димитър Буров
  Яна Бурова
  Христо Танев
  Милко Милков
  Даниела Димова











Музикална лаборатория "Варненско лято"
18-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Миниатюри за виола и пиано

Николай Николов, виола
Боян Бъчваров, клавесин, пиано

Програма:
Миниатюри за виола и пиано от немски, френски и руски композитори


  Николай Николов
  Боян Бъчваров











Съпътстваща програма
20-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Проф. Димитър Христов на 80 години
Рецитал на Ганка Неделчева с клавирни творби на Димитър Христов











На границата с класиката
22-07-2014
19.00  -  Варненска опера

Христо, Надежда и Бобо ЙОЦОВ
Варненски камерен оркестър
Диригент Ганчо Ганчев

Солисти:
Бобо Йоцов, кларинет
Надежда Йоцова, пиано
Христо Йоцов, ударни

  Варненски камерен оркестър
  Христо Йоцов, Надежда Йоцова, Бобо Йоцов











На границата с класиката
28-07-2014
19.30  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Гласове и ритъм от безкрая

Татяна Колева - маримба / перкусии
Младежка перкусионна формация, художествен ръководител Татяна Колева
Космически Гласове, художествен ръководител Ваня Монева


  Татяна Колева











Опера
02-08-2014
21.00  -  Летен театър

Отело - опера от Джузепе Верди

Спектакъл на Варненска опера

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Емануел Кордолиани (Франция)
Художник на костюмите Жоли Скобелцин (Франция)
Диригент на хора Стефан Бояджиев
С участието на Владимир Кузменко (Украйна), Венцеслав Анастасов,

Радостина Николаева, Жером Били (Франция) и др.












Опера
08-08-2014
21.00  -  Летен театър

Риголето

Спектакъл на Опера Варна

Диригент Стефано Сегедони (Италия)

Режисьор Кузман Попов
Художник на декора Лора Маринова
Художник на костюмите Мария Диманова
Диригент на хора Стефан Бояджиев

С участието на Венцеслав Анастасов, Ирина Жекова, Алексей Татаринцев (Новая опера - Москва), Агунда Кулаева (Новая опера - Москва) и др.












На границата с класиката
04-10-2014
19.00  -  Варненска опера

Страцимир Павлов - Седем свещени пространства

Страцимир Павлов- пиано, клавишни инструменти, композиция
Нейчо Петров (Реджи)- вокали
Стоян Роянов (Я-Я)- кларинет, саксофон
Валери Ценов- перкусии, маримба
Борис Казаков- акустичен бас
Нейко Бодуров-тромпет
Христина Белева- гъдулка
Петър Миланов- тамбулиер
Струнен нонет


  Страцимир Павлов












10-06-2015
  -  

Продажба на билети за Международен музикален фестивал „Варненско лято” 2015

Продажба на билети Билети за сцени Фестивален комплекс и Градска галерия се продават на касите на ФКЦ и oнлайн на www.fccvarna.bg

Работно време на касата в Галерията
само за сцена Градска галерия от 15 юни 2015:
Всеки делничен ден: от 11 до 13 часа
Преди всеки концерт: от 17 до 19 часа

Билети за Опера в Летния театър  - на касите на Опера Варна и Летния театър












Симфонична и камерна музика, опера и балет
20-06-2015
20:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Варненска филхармония

Диригент Йордан Камджалов
Солист Симеон Симеонов – цигулка

Програма:
П. Владигеров – Българска рапсодия "Вардар"
П. Владигеров – Концерт за цигулка и оркестър № 1
П. И Чайковски  – Симфония  № 6


  Йордан Камджалов
  Симфоничен оркестър при Държавна опера - Варна
  Симеон Симеонов











Съпътстваща програма
21-06-2015
11:00  -  Радио Варна - Арт салон

Кръгла маса на Българската фестивална асоциация

Информационна среща - Варна











Симфонична и камерна музика, опера и балет
21-06-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Гала на френската камерна музика

Людмил Ангелов – пиано
Марио Хосен – цигулка
Кристина Хинова – цигулка
Жерар Козе – виола
Доминик де Виленкур – виолончело

Програма:
Г. Форе – Елегия оп.24
Е. Шосон – Пиеса за виола и пиано оп. 39
Кл. Дебюси – Клавирно трио сол мажор
Ц. Франк – Клавирен квинтет фа минор


  Людмил Ангелов
  Марио Хосен
  Кристина Хинова
  Жерар Козе
  Доминик де Виленкур











Симфонична и камерна музика, опера и балет
22-06-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Камерен ансамбъл "Софийски солисти"

Диригент Пламен Джуров

Солисти:

Лия Петрова – цигулка и Адриен Ла Марка – виола 

Програма:
Михаил  Пеков – Вариации, първо изпълнение
Петерис Васкс –  Viatore
В. А. Моцарт – Симфония концертанте за цигулка, виола и оркестър в ми бемол мажор


  Лия Петрова
  Адриен Ла Марка
  Ансамбъл “Софийски солисти”











Симфонична и камерна музика, опера и балет
24-06-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Камерата Орфика

Марио Хосен - цигулка
Тошики Усуи – пиано, Япония

Програма:
Й. С. Бах- 4 фуги от цикъла 24 прелюдии и фуги, транскрипция В.А. Моцарт
В.А. Моцарт - Адажио и Фуга KV 546
Георги Арнаудов - Вратите на съня
Ернест Шосон – Концерт за цигулка, пиано и струнни, oп. 21, ре мажор


  Камерата Орфика
  Марио Хосен
  Тошики Усуи











Симфонична и камерна музика, опера и балет
25-06-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Клавирно дуо Йорданова-Кюркчиев

Програма:
Фр. Шуберт – Андантино варие оп. 84
Дж. Онслоу – Голяма соната оп. 22
Ал. Скрябин – Фантазия пост опус
Кл. Дебюси – Шест антични епиграфа
С. Рахманинов – Сюита оп.17


  Клавирно дуо Йорданова - Кюркчиев











Симфонична и камерна музика, опера и балет
26-06-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Квартет Фрош

Негина Стоянова – цигулка
Петя Димитрова – цигулка
Мария Вълчанова-Любенова – виола
Виктор Трайков – виолончело

Програма:
В.Казанджиев–Струнен квартет № 6
Х.Волф – Италианска серенада
Б.Барток – Струнен квартет № 4


  Струнен квартет "Фрош"











Съпътстваща програма
27-06-2015
11:00  -  Градска художествена галерия

Приказки за фагот
Детски концерт
Фортисимо Фамилия и Софийска филхармония
диригент Мартин Пантелеев
солист Сабина Йорданова
артисти Иван Юруков и Сандра Петрова











Симфонична и камерна музика, опера и балет
28-06-2015
19:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Софийска филхармония
Диригент Мартин Пантелеев
Солист Франсоа Салк - виолончело

Програма:
В.А.Моцарт –Симфония № 38 ре мажор Пражка,  K.504
П.И.Чайковски – Вариации Рококо
*
З.Кодаи  - Танци от Галанта
Д.Попер – Унгарска рапсодия оп.68
Й.Брамс – Унгарски танци (селекция)

  Софийска филхармония
  Мартин Пантелеев
  Франсоа Салк











Симфонична и камерна музика, опера и балет
29-06-2015
19:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Гала концерт Звездите на италианското белканто
Варненска опера

Диригент Марко Боеми, Италия

с Карло Коломбара и  Дариа Масиеро, Италия

  Марко Боеми
  Карло Коломбара
  Дариа Масиеро











Симфонична и камерна музика, опера и балет
30-06-2015
19:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Русенска филхармония

Диригент Найден Тодоров

Солисти:
Светлин Русев – цигулка
Мария Цветкова – сопран
Андреана Николова – мецосопран
Александър Баранов – тенор
Момчил Миланов – бас
Пламен Бейков - бас

с участието на Хор Дунавски звуци – Русе, хормайстор Стелияна Димитрова – Хернани и Хор при Варненска детско-юношеска опера, диригент Ганчо Ганчев

Програма:
Ан. Вапиров – Родопска легенда – вариации за симфоничен оркестър, първо изпълнение (световна премиера)
М. Равел – Рапсодия Циганка
К. Дженкинс – Меса за солисти, хор и оркестър Въоръженият човек
(изпълнението е удостоено с Кристална лира за 2014 г.)


  Найден Тодоров
  Светлин Русев
  Въоръженият човек
  Анатолий Вапиров











Симфонична и камерна музика, опера и балет
01-07-2015
19:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Процесът Мерилин Монро

Камерна опера от Роланд Баумгартнер

Либрето Джейрон Тино
Диригент Андрия Павлич
Режисьор Огнян Драганов
Художник на костюмите Първолета Чавдарова-Летиция

Солисти:
Теодора Чукурска, Анита Шишкова, Стоян Стоянджов, Илия Деведжиев, Цветана Благоева
Оркестър на Държавна опера – Русе
Студио за модерен балет Фрийдъм към Държавна опера – Русе


  Роланд Баумгартнер и "Процесът "Мерилин Монро"
  Огнян Драганов











Симфонична и камерна музика, опера и балет
02-07-2015
19:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Спящата красавица

Балетно-театрален спектакъл

Музика П. И. Чайковски по едноименната приказка на Шарл Перо
Режисьор Боян Иванов
Сценография и костюми Свила Величкова
Хореография Мариус Петипа
Редакция Калина Богоева
Адаптация Силвия Томова
Репетитор Марияна Захариева
Видео среда и мапинг Тодор Тодоров

С участието на балета на Държавна опера – Русе и актьори от Държавен куклен
театър – Варна
Копродукция на Държавна опера – Русе и Държавен куклен театър – Варна


  Боян Иванов
  Свила Величкова
  Силвия Томова











Симфонична и камерна музика, опера и балет
03-07-2015
19:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Оркестър Московски виртуози
Худoжествен ръководител  Владимир Спиваков

Програма:
Годишните времена на П. И.Чайковски, А. Вивалди и А. Пиацола
Програмата се изпълнява без диригент.
  Владимир Спиваков и "Московски виртуози"











Международна лятна академия
04-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Клавирно трио Имаж

Гергана Гергова – цигулка
Томас Кауфман – виолончело
Павлин Нешев – пиано

Програма:
Й. Хайдн – Клавирно трио ми бемол минор Hob. XV: 31
М. Кагел – Клавирно трио № 1, първо изпълнение във Варна
Р. Шуман – Клавирно трио № 1

Със съдействието на Гьоте Институт


  Трио "Имаж"











Международна лятна академия
06-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Клавирен рецитал

Филип Иванов

Програма:
Л. ван Бетовен – Соната № 3 в до мажор оп. 2/3
Фр. Шопен – Анданте спианато и голяма полонеза оп. 22
Кл. Дебюси – Ондин и Изкуствени цветя ( Прелюдии ІІ)
Ф. Лист – След прочит на Данте S.161/7  (Години на странстване ІІ)


  Филип Иванов











Международна лятна академия
07-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Лауреати от Международния конкурс "Панчо Владигеров" Шумен











Международна лятна академия
07-07-2015
17:00  -  Концертно студио на Радио Варна

Творческа среща с проф. Минчо Минчев
Модератор и водещ Екатерина Дочева











Международна лятна академия
08-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Валентин Радутиу – виолончело и Евгени Божанов – пиано
П.И.Чайковски – Пет песни (транскрипция за виолончело и пиано)
С.Рахманинов – Соната за виолончело и пиано сол минор, оп.19
  Валентин Радутиу
  Евгени Божанов











Международна лятна академия
09-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Йосиф Иванов – цигулка и Филип Иванов – пиано

Програма:
Л.ван Бетовен – Соната за цигулка и пиано ре мажор, оп.12 , N 1

К.Сен-Санс – Интродукция и Рондо капричиозо оп.28

М.Равел  - Соната за цигулка и пиано сол мажор

М.Равел – „Циганка” Концертна рапсодия за цигулка и пиано


  Филип Иванов
  Йосиф Иванов











Опера и балет в Летен театър
09-07-2015
21:00  -  Open-air Theater

Дж. Верди – Макбет, премиера
Варненска опера
 
Диригент Стефано Сегедони, Италия
Режисьор Нина Найденова
Сценография Борис Стойнов
Костюми Цветанка Петкова-Стойнова
със Сорина Мунтеану (Румъния),Венцеслав Анастасов,
Валерий Георгиев, Пламен Димитров, Димитринка Райчева, Борис Луков











Международна лятна академия
10-07-2015
19:00  -  Концертно студио на Радио Варна

Концерт на участниците в курса по пеене на Анна Томова-Синтова











Международна лятна академия
11-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Концерт на участниците в курса по цигулка на Минчо Минчев











Музикална лаборатория
12-07-2015
11:00  -  Градска художествена галерия

Ансамбъл Симфониета Варна
Диригент проф. Милко Коларов

Солисти:
Светослав Славчев – фагот
Росен Идеалов – кларинет

Програма:
В. Казанджиев – Вариации за струнен оркестър
В. А. Моцарт – Концерт за фагот и оркестър си бемол мажор KV 191
В. А. Моцарт – Концерт за кларинет и оркестър ла мажор KV 622
  Оркестър Симфониета
  Светослав Славчев
  Росен Идеалов











Съпътстваща програма
12-07-2015
19:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Балкански младежки оркестър
Диригент Любо Денев-младши

Програма:
В.А.Моцарт – Увертюра "Вълшебната флейта"
Ф.Лист – Симфонична  поема "Прелюдии"
П. Владигеров – Импровизация и токата
Я. Сибелиус – Втора част из сюита "Карелия"
М.Мусоргски – Нощ на голия връх
Дм.Шостакович – Празнична увертюра
Динику – Владигеров – Хоро Стакато











Музикална лаборатория
13-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Румяна Атанасова – пиано
Програма:
Й. С. Бах – Ф. Бузони –  Чакона ре минор BWV 1004
Л. ван Бетовен – Соната № 23 фа минор оп. 57 Appassionata
Фр. Шопен – Балада № 1 сол минор оп. 23
Балада № 2 фа мажор оп. 38
Ф. Лист – Два концертни етюда: Горско шумолене
(Waldesrauschen, 1862) и  Танц на джуджетата (Gnomenreigen, 1863 )
Ф. Лист – Концертна парафраза по Риголето
  Румяна Атанасова











Международна лятна академия
13-07-2015
17:00  -  Концертно студио на Радио Варна

Творческа среща с Анна Томова -Синтова
Модератор и водещ Екатерина Дочева











Музикална лаборатория
14-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Грациела Вълчева – мецосопран и Вилиана Вълчева – пиано
Програма
Руска музикална страница
Творби от Г. Свиридов, Н. Римски-Корсаков, Ал. Скрябин, М. Мусоргски, С. Рахманинов
  Грациела Вълчева Фиеро
  Вилиана Вълчева











Музикална лаборатория
15-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Духов квинтет Нюанси

Цветелина Белева – флейта
Асен Цветанов – обой
Атанас Илиев –  кларинет
Христо Цачев – валдхорна
Мария Черноокова – фагот

Маргарита Илиева – пиано

Програма:
А. Дворжак – Квартет № 12 фа мажор оп. 96 Американски, аранжимент за духов квинтет Давид Валтер
М. Равел – Гробницата на Купрен за духов квинтет и пиано, аранжимент Давид Валтер
Фр. Пуленк – Секстет за духов квинтет и пиано


  Духов квинтет Нюанси
  Асен Цветанов
  Цветелина Белева
  Атанас Илиев
  Мария Черноокова
  Маргарита Илиева











Музикална лаборатория
16-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Клавирно дуо Карееви
Концертът се посвещава се на 70-годишнината на Атанас Кареев

Творби от Х. Гьотц, А. Пиацола, Ал. Розенблат, М. Инфанте, Ал. Йосифов, П. Владигеров
  Клавирно дуо "Карееви"











Музикална лаборатория
17-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Лора Маринова – виолончело и Красимир Тасков – пиано
Концертът се посвещава се на 60-годишнината на Красимир Тасков

Програма:
Пейзажи на славянската душа
Дм. Шостакович – Адажио и Пролетен валс из Балетна сюита № 2       
Кр. Тасков – Съновидение, премиера   
Б. Мартину – Соната за виолончело и пиано № 2      
С. Рахманинов – Соната за виолончело и пиано сол минор оп.19
  Лора Маринова
  Красимир Тасков











Музикална лаборатория
18-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Юлиан Горус – пиано
В.А. Моцарт – Фантазия до минор KV 475
Л. ван Бетовен – Соната № 21 оп.53 Валдщайн
Кл. Дебюси – Des pas sur la neige (Стъпки по снега) 
                   La fille aux cheveux de lin (Момичето с ленените коси)
Фр. Шопен – Соната № 2 си бемол минор
  Юлиан Горус











Музикална лаборатория
19-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Фестивален оркестър Варненско лято
Диригент Страцимир Павлов

Солисти:
Димитър Буров – цигулка
Мирослав Петков – тромпет

Програма:
Петерис Васкс – Концерт за цигулка и оркестър
Андре Жоливе – Концертино за тромпет, струнен оркестър и пиано
  Страцимир Павлов
  Димитър Буров











Изкуството на Барока и Ренесанса
20-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Ансамбъл Les Ambassadeurs

Алекси Косенко – флейта, Франция
Зефира Вълова – цигулка, България
Еманюел Балса – виола да гамба, Франция
Марианна Хенриксон – клавесин, Финландия

Програма:
Парижки виртуози
Творби от Г.Ф. Телеман, Ж-М Льоклер, М. Блаве, Форкьоре


  Ансамбъл Les Ambassadeurs











Изкуството на Барока и Ренесанса
21-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Ансамбъл Льо тандр амур (Испания)

Люсиен Панон – цигулка
Себастиен  Перин – барокова флейта
Катрин Елкин – обой
Ликсаниа Фернандес – виола да гамба
Естебан Мазер – клавесин

Програма:
Фамилия Бах
Творби от Й. К. Бах, К.Ф. Ем. Бах, Й. С. Бах


  Ансамбъл Льо тандр амур











Опера и балет в Летен театър
21-07-2015
21:00  -  Летен театър

Фр. Чилеа – Адриана Лекуврьор, премиера
Варненска опера

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Деян Прошев, Македония
с Цветелина Василева,
Иван Момиров,
Даниела Дякова,
Иво Йорданов











Изкуството на Барока и Ренесанса
22-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Ансамбъл Маркиз (Унгария)

Ласло Блашкович – контратенор
Юдит Блашкович Фелшеги – колоратурен сопран
Марта Гал – клавесин
Каталин Калай – барокова флейта
Агнес Калай – бароково виолончело
Майкъл Джеймс Райън – актьор

Програма:
Тайния език на ветрилата – музика от епохата на Барока


  Ансамбъл Льо тандр амур











На границата с класиката
24-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Госпъл проект
Джанис Харингтън вокал
Костадин Георгиев - Калки вокал
Страцимир Павлов пиано, аранжименти
Валери Ценков барабани
Борис Казаков бас
Чавдар Гочев 
китара
Струнен квартет
Госпъл хорал Варна

Проектът представя афро-американски спиричуали и госпьл песни  











На границата с класиката
25-07-2015
19:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Йълдъз Ибрахимова – вокал, Теодосий Спасов – кавал, Христо Йоцов – ударни
Йълдъз Ибрахимова – вокал
Теодосий Спасов – кавал
Христо Йоцов – ударни

Варненски камерен оркестър
Диригент Ганчо Ганчев

Христо Йоцов - Концерт за комплект барабани и симфоничен оркестър, световна премиера

  Йълдъз Ибрахимова, Теодосий Спасов и Христо Йоцов
  Ганчо Ганчев и Варненски камерен оркестър











На границата с класиката
26-07-2015
19:00  -  Фестивален и конгресен център, Зала 1

Кристина Бранко

Кристина Бранко – вокал, Португалия
Рикардо Диас – пиано
Хосе Мануел Нето – португалска китара
Бернардо Морейра – контрабас

Идеалист – последният албум на фадо звездата Кристина Бранко


  Кристина Бранко











На границата с класиката
27-07-2015
19:00  -  Градска художествена галерия

Between the Worlds, премиера

JP3 & Арена квартет

Живко Петров – пиано
Веселин Веселинов – Еко – контрабас
Димитър Семов – ударни

Пламена Жекова – цигулка
Орлин Цветанов – цигулка
Валентин Геров – виола
Христо Танев – виолончело


  JP3











Опера и балет в Летен театър
29-07-2015
21:00  -  Летен театър

С. Прокофиев – Ромео и Жулиета, премиера
Сибирски държавен балет
и Балет на Държавна опера Варна – копродукция

Постановка Сергей Бобров –
з.а. на Русия











Опера и балет в Летен театър
20-08-2015
21:00  -  Летен театър

Г. Доницети – Дон Паскуале, премиера
Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов
Сценография Teatro Comunale di Modena – Италия
Костюми Елена Иванова
Диригент на хора Стефан Бояджиев

с Деян Вачков, Алексей Татаринцев, Ирина Жекова, Свилен Николов












01-06-2016
  -  

90 ГОДИНИ МЕЖДУНАРОДЕН МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ „ВАРНЕНСКО ЛЯТО”

  90 години











Симфонична и камерна музика
18-06-2016
20:00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

ОТКРИВАНЕ - Варненска филхармония

Диригент Джанкарло де Лоренцо, Италия 
Солист Мирослав Петков – тромпет

П. Владигеров – Българска рапсодия „Вардар”
В. Казанджиев – Концерт за тромпет и оркестър
Нино Рота – Сюита „Ла Страда”


  Мирослав Петков
  Джанкарло Де Лоренцо











Симфонична и камерна музика
19-06-2016
19.00  -  Градска художествена галерия

Дарко Брлек и струнен квартет "Добри Христов"

Дарко Брлек – кларинет, Словения &

Струнен квартет „Добри Христов”
в състав:
Красимир Щерев – цигулка
Евгения Паскова – цигулка
Румяна Петрова- виола
Ваня Николчева - виолончело

Моцарт – Струнен квартет КV 465 "Дисонантен"
Моцарт – Кларинетен квинтет, ла мажор KV 581


  Дарко Брлек
  Струнен квартет „Добри Христов“











5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Created and Powered by Stalker Project - Studio IDA