Търсене в архив "Програми"

Година:

Дата: / дд-мм-гггг /
Място на провеждане:
Търсене на:

   


13-08-1936
19,30  -  Общински театър

Авторска вечер на Панчо Владигеров












18-08-1936
19,00  -  Зимен общински театър

Спектакъл на Варненски народен театър
„Островът” от Х. Брат












19-08-1936
19,30  -  Зимен общински театър

Спектакъл на Варненски народен театър
„Свещеният пламък” от С. Моам
Режисьор Йордан Черкезов












01-08-1937
19,30  -  Варненски народен театър

Тържествено откриване
Национален химн
Китка от народни песни
Варненски Катедрален хор
Диригент Александър Кръстев
Царски военен симфоничен оркестър
П.И. Чайковски – Сюита из балета „Лешникотрошачката”
П. Стайнов – „Тракийски танци”
Диригент Саша Попов












02-08-1937
19,30  -  Общински театър

Битова вечер
Български народни танци
Изпълнява танцова група към софийското дружество „Юнак”
Хореограф-ръководител Руска Колева
Програма от народни песни
Изпълняват: Атанаска Тодорова, Бистришката четворка към Радио София












03-08-1937
19.30  -  Варненски народен театър

Симфоничен концерт
Царски военен симфоничен оркестър
А. Тома – увертюра към оп. „Миньон”
Л. ван Бетховен – Симфония № 5, Allegro con brio, Andante con moto, Allegro – Allegro
П.И. Чайковски – Сюита из балета „Лешникотрошачката”, Marche, Trepak, Danse arabe, Valse des Fleurs
П. Стайнов – „Тракийски танци” - Пайдушко, Мечкарско хоро, Ръченица
Диригент Саша Попов












04-08-1937
19,30  -  Варненски народен театър

Спектакъл на пиесата „Товарищ”












05-08-1937
19.30  -  Варненски народен театър

Симфоничен концерт
Царски военен симфоничен оркестър
Г.Ф. Хендел – Кончерто гроссо № 21
Й. Брамс – Концерт за цигулка и оркестър
Солист -. Недялка Симеонова
Л. ван Бетховен – Симфония № 7
Диригент Саша Попов












06-08-1937
19,30  -  Варненски народен театър

Художествен концерт
Й.С. Бах – Концерт за две цигулки ре минор
Изпълняват:
Струнен състав при Царски военен симфоничен оркестър
Солисти: Васил Стефанов, Петър Христосков

К.М. фон Вебер – Ария из оп. „Вълшебният стрелец”
Дж. Пучини – Ария из оп. „Тоска”
Изпълнява: Женя Данова

В.А. Моцарт – Соната за цигулка до мажор
Изпълнява: Недялка Симеонова
На пианото Вера Саша Попова

Ф. Лист – Полонеза ми мажор
Изпълнява – Лили Херц

Български народни песни
Изпълнява: Бойка Лолова
На пианото Михаил Лефтеров












07-08-1937
19.00  -  Общински театър

Симфоничен концерт
Царски военен симфоничен оркестър

Й. Щраус – „Виенска кръв”
В.А. Моцарт – Увертюра към оп. „Сватбата на Фигаро”
Ф. Лист – Концерт за пиано и оркестър ми бемол мажор
Солист  Лили Херц
Л. ван Бетховен – Симфония № 8
Диригент Саша Попов












08-08-1937
19,30  -  Общински театър

Концерт-закриване
Царски военен симфоничен оркестър
Диригент Саша Попов












25-07-1938
19,30  -  Варненски народен театър

Концерт-откриване - Първи международен музикален и театрален фестивал във Варна

Национален фимн „Шуми Марица”
Химн на Н.В. Царя
Изпълнява: Царски военен симфоничен оркестър
Диригент Саша Попов
Спектакъл на драмата „Бащи и синове” от Вл. Поляков













26-07-1938
19,30  -  Варненски народен театър

Първи симфоничен концерт
Царски военен симфоничен оркестър
А. Вивалди – Кончерто гросо
В.А. Моцарт – Симфония № 39, сол минор
О. Респиги – Симфонична поема „Римски пинии”
Ф. Кутев – Българска рапсодия












27-07-1938
19,30  -  Варненски народен театър

Царски военен симфоничен оркестър
Участват: Мелания Богаринович, Еден Партош, Ирене Золтан, Мария Койле, Жан Шенфлуг, Петър Райчев, Елисавета Йовович, Иванка Митева, Васил  Чернаев, Фреди Островски, Юлия Скраба, Никола Стоянов, Петър Христосков, Михаил Лефтеров, Руслан Райчев












28-07-1938
19,00  -  Варненски народен театър

Симфоничен концерт
Царски военен симфоничен оркестър
Диригент Саша Попов












29-07-1938
19.30  -  Общински театър

Камерен концерт
Ф. Менделсон – Струнен квартет ми минор
Глугхарт – Духов квинтет
Йолшлегел – Трио за арфа
Фр. Шуберт – Квинтет „Пастървата”
Изпълняват камерни състави на солисти на Царския военен симфоничен оркестър:
Струнен квартет (В. Стефанов – цигулка, Н. Петров – цигулка, Р. Сидеров – виола, К. Вапорджиев – виолончело), Арфа трио ( А. Краутман – арфа, В. Стефанов – цигулка, К. Вапорджиев – виолончело), Клавирен квинтет (М. Лефтеров – пиано, П. Христосков – цигулка, Р. Сидеров – виола, К. Вапорджиев – виолончело, Д. Трубарев – контрабас), Духов квинтет (П. Попов – флейта, Ст. Стоянов – кларинет, Хр. Петков – обой, К. Коцев – фагот, Сл. Хараламбиев – валдхорна)












30-07-1938
19.00  -  Варненски народен театър

Симфоничен концерт
Царски военен симфоничен оркестър
Диригент Саша Попов












01-08-1938
19,30  -  Общински театър

Рецитал на Мелания Богаринович – мецосопран, Белград-Югославия












02-08-1938
19,30  -  Варненски народен театър

Рецитал на Еден Партош – цигулка, Будапеща
На пианото Юлия Скряба Дожа












03-08-1938
19,00  -  Общински театър

Рецитал на Виктор Ебенщайн – пиано, Виена












05-08-1938
19,30  -  Общински театър

Рецитал на Ирене Золтан – сопран, Будапеща
В програмата: В.А. Моцарт, Фр. Шуберт, Р. Шуман, Дж. Пучини, унгарски народни песни












05-08-1939
19,30  -  Варненски народен театър

Концерт-откриване
Смесен хор „Морски звуци”
Струнен оркестър при ВМФ
Диригент Христо Манолов












06-08-1939
19.00  -  Общински театър

Спектакъл на драматичната пиеса „Татар” от Н. Икономов












07-08-1939
19,30  -  Варненски народен театър

Хоров концер
Телеграфопощенски хор – София
Солист Гуди Гудев
Диригент Данаил Василев












08-08-1939
19,30  -  Общински театър

Концерт народна музика
Участват: Стаматка Калудова, Гуди Гудев, Милка Гълъбова
Съпровожда Народен оркестър при Радио Варна












09-08-1939
19,30  -  Варненски народен театър

Хоров концерт
Дамски хор „Христина Морфова”
Диригент Людмила Прокопова












10-08-1939
19,30  -  Общински театър

Камерен концерт
Участват:
Ангел Борисов – виолончело
Найден Найденов – пиано












11-08-1939
19,30  -  Общински театър

Битова вечер
Участват:
Бистришка четворка със солистка  Наста Павлова
Тракийска тройка със солистка Атанаска Тодорова
Приморска тройка със солистка Пенка Милева












12-08-1939
19,30  -  Общински театър

Вечер на българското народно изкуство
Участват:
Танцова група с ръководител Руска Колева
Бистришка четворка












13-08-1939
  -  Общински театър

Детско утро
С участието на Йордан Стубел, Славчо Красински и Пенка Икономова












19-06-1999
20.00  -  Фестивален и конгресен център

Тържествено откриване
ВАРНЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ
Диригент Йордан Дафов
Солист Антон Диков - пиано
Владигеров, Хиндемит












20-06-1999
19,30  -  Градска художествена галерия

Стефан Миленкович - цигулка
Й.С.Бах, Изаи, Паганини












20-06-1999
18,00  -  Археологически музей

Корейски перкусионен ансамбъл Самул Нори












20-06-1999
11,00  -  Градска художествена галерия

Симфоничен оркестър на СУИ "Добри Христов" и Софийски камерен хор "В. Арнаудов"
Диригент Милко Коларов
Солист Гинка Гичкова - цигулка
Диригент на хора Теодора Павлович

Владигеров, Хайдн, Бритън












21-06-1999
19,30  -  Фестивален и конгресен център

Калуди Калудов - тенор
На рояла Тереза Бжозовска
Тости, Верди, Пучини, П. Хаджиев












22-06-1999
19,30  -  Градска художествена галерия

Софийски камерен хор Васил Арнаудов
Диригент Теодора Павлович












23-06-1999
19,30  -  Градска художествена галерия

Камерен оркестър Ампурдан - Испания
Диригент и солист
Джорди Кодина - китара
Толдра, Лорка, Турул, Елгар, Григ












24-06-1999
  -  

Клаус Петер Хаан - чело, рецитал
На рояла Иво Бонев
Бетовен, Дебюси, Мартину, Брамс












25-06-1999
  -  

Лауреати от Конкурса за чешка и словашка музика - Варна’99
АТАНАС ИЛИЕВ - кларинет
на рояла Стефан Петров
МАРИЯ ХРИСТОВА - виола
на рояла Светлана Панайотова
Енеску, Вебер, Фибих, Христосков












26-06-1999
  -  

Камерен ансамбъл и солисти от Болшой театър
Оркестрови и балетни фрагменти, арии и ансамбли от творби на Глинка, Чайковски, Минкус, Хачатурян, Рахманинов












27-06-1999
  -  

Лауреати на Международния конкурс за пианисти и цигулари "П.Владигеров" Шумен`99












28-06-1999
  -  

Лауреати на III конкурс за млади пианисти Фр.Шопен Варна`99
Евгени Божанов, Дойчин Райчев












30-06-1999
  -  

Концерт на Пловдивската филхармония
Диригент Георги Димитров
Солист Минчо Минчев - цигулка
В програмата: 
Глинка, Чайковски












01-07-1999
  -  

Камерен концерт
СТОЙКА МИЛАНОВА - цигулка
МАЯ ТРАЙКОВА - пиано
Моцарт, Григ












02-07-1999
  -  

Камерен концерт
БЛАГОЙ АНГЕЛОВСКИ - тромпет
ТОДОР СВЕТИЕВ - пиано
Телеман, Й.С.Бах, Й.К.Бах, Торели












03-07-1999
  -  

Ансамбъл за старинна музика Авентуре
Нанси Майер - вокал,
Ана Бьокер - цигулка,
Ита Хийманс - блок-флейта

Адам дьо ла Хал, Пиер дьо ла Кроа












04-07-1999
  -  

Благотворителен концерт
РАЙНА КАБАИВАНСКА (сопран)
Младежка симфониета
ДОБРИН ПЕТКОВ

Диригент Пламен Първанов
Кирил Тодоров - баритон
Мариана Цветкова - сопран
Константин Янков - тенор
Зорница Загорова - мецосопран
Белини, Чилеа, Бородин, Верди, Пучини, Маскани












05-07-1999
  -  

Концерт на Варненската филхармония
Диригент Велизар Генчев
Солист Д. Фурнаджиев - виолончело

Гулда, Панчо Владигеров, Брамс












06-07-1999
  -  

Клавирно трио
НИКОЛАЙ МИНЧЕВ - цигулка
БЕАТЕ АЛТЕНБУРГ - чело
КАТРИН КЛИПФЕЛ - пиано

Хайдн, Сметана, Шуберт












07-07-1999
  -  

НАБУКО - опера от Верди
ВАРНЕНСКА ОПЕРА
Диригент Руслан Райчев












08-07-1999
  -  

Камерен концерт
Възпитаници на СУИ Д. Христов
100 години от рождението на Панчо Владигеров












09-07-1999
  -  

Камерен концерт
МАРИАН ЛАПШАНСКИ - пиано
Шуман, Сухон, Яначек, Григ












10-07-1999
  -  

БАТЪРИ ДАНС КАМПЪНИ
Худ. ръководител Джон Холандер












11-07-1999
  -  

НАЦИОНАЛЕН БИГ-БЕНД на Франция
Дидие Левале - диригент












13-07-1999
  -  

Камерен концерт
КАТРИН ВИКЕРС - пиано
КРИСТОФ РИХТЕР - виолончело

Равел, Прокофиев, Дебюси, Айвс, Скрябин, Бетовен, Брамс











1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 



Created and Powered by Stalker Project - Studio IDA