Търсене в архив "Програми"

Година:

Дата: / дд-мм-гггг /
Място на провеждане:
Търсене на:

   


03-07-2004
  -  

Хелзингски бароков ансамбъл

Полина Фред  флейта
Айра-Мария Лехтипу  барокова цигулка
Мария Туканен  барокова цигулка
Аапо Хакинен  харпсихорд
Надя Колева  сопран

Бах и съвременници, Италиански барок, Финландски барок
Творби от А.Скарлати, Й.С.Бах, А.Вивалди, М.Учелини и др.













04-07-2004
  -  

Западносаксонски симфоничен оркестър, Лайпциг

с участието на Български камерен оркестър -  Добрич

Диригент Маркус Хубер
Солист Даниела Иванова-Димова  сопран

М. Големинов - Вариации върху тема от Добри Христов
Р. Щраус - Четири последни песни
Н. Римски-Корсаков - Шехеразада













05-07-2004
  -  

Западносаксонски симфоничен оркестър, Лайпциг

Диригент Маркус Хубер
Солист Михаел Шефер  пиано

Л. ван Бетовен - Увертюра "Егмонт"
Й. Брамс - Клавирен концерт №2 B Dur
Л. ван Бетовен - Симфония № 6 "Пасторална"













06-07-2004
  -  

Симфоничен оркестър на Оперно-филхармонично дружество - Варна

Диригент Христо Игнатов

Концерт на лауреати на XIII Международен конкурс за млади оперни певци "Борис Христов"













07-07-2004
  -  

Музика Нова

Диригент Драгомир Йосифов

Творби от Божидар Спасов, Васил Казанджиев, Константин Илиев, Иван Спасов, Драгомир Йосифов, Андриан Первазов













08-07-2004
  -  

Арсений Арсов, тенор

Руски романси от П.И. Чайковски, С. Рахманинов













09-07-2004
  -  

Камерен концерт, посветен на 70-годишнината на Димитър Христов

Ганка Неделчева  пиано

Четири клавирни сонати от Д. Христов













10-07-2004
  -  

Камерен оркестър към Плевенската филхармония

Диригент Пламен Марков
Солисти
Паскал Романо  пиано
Кристоф Вутие  пиано
Янита Маркова  пиано
Илиян Марков  пиано

Й.С. Бах – Концерти за 2, 3,4 пиана и струнен оркестър













11-07-2004
  -  

Концерт

Таня Донат, мецосопран
Стефан Ноак, контратенор
Рене Спеер, пиано

Творби от Г. Фр. Хендел, К.В.Глук, В. Белини, Дж. Росини,
Л.ван Бетовен, Р. Шуман, К.А. Коцор, Й. Брамс













12-07-2004
  -  

Квартет Eпок, Чехия

Мартин Валек  цигулка
Владимир Клански  цигулка
Владимир Кроупа  виола
Вит Петрашек  виолончело

Творби от Л. Фишер, Л. Яначек, П. Вайсар, Ян Кучера,
Р. Роджърс, Дж. Хендрикс, П. Метени













13-07-2004
  -  

Камерен концерт

Галина Дойчинова, флейта
Звезделина Тодорова, пиано

Творби от Й.С. Бах, А. Казела, К. Райнеке, А. Жоливе













14-07-2004
  -  

Струнен квартет Анеси, Франция

Елен Дюпон  цигулка
Франсоа Жак  цигулка
Леонардо Токумицу  виола
Франсоа Сиефер  виолончело

Творби от К. Дебюси, Х. Турина, А. Пиацола













15-07-2004
  -  

Камерен концерт

Димитър Буров, цигулка и виола
Ивайло Бойчев, пиано

Творби от Л. ван Бетовен, Фр. Шуберт, С. Прокофиев













16-07-2004
  -  

Силвия Георгиева, чембало

И. А. Бенда – Сонати за чембало













17-07-2004
  -  

Концерт, посветен на 85-годишнината на Уйлям Мередит

Жана Бати  сопран, САЩ

Кристофър Гордън-Джий  пиано, САЩ

Творби от съвременни американски композитори, вдъхновени от графиките на Стоимен Стоилов по стихове на Мередит и Ричард Хартайс













18-07-2004
  -  

Ксения Янкович, виолончело

С участието на Минчо Минчев и Франк Лойд

Творби от Й.С.Бах, Й.Хайдн, И. Йевтич













19-07-2004
  -  

Катрин Викерс, пиано

С участието на Минчо Минчев и Ксения Янкович

Творби от В.А.Моцарт, Р.Шуман, Ф.Менделсон-Бартолди













20-07-2004
  -  

Младежки оркестър на Класик FМ радио

Диригент Велизар Генчев
Солисти
Минчо Минчев  цигулка и виола
Николай Минчев   цигулка

В.А. Moцарт
Концертоне за две цигулки и оркестър
Симфония-концертанте за цигулка, виола и оркестър
Симфония № 41 "Юпитер"













22-07-2004
  -  

Франк Лойд, валдхорна

С участието на Минчо Минчев и Катрин Викерс

Творби от Й.Брамс, Е.Боца, Й.Бауен, Р.Щраус, Л. ван Бетовен













23-07-2004
  -  

Тоска - Джакомо Пучини

Оперно-филхармонично дружество - Варна

Диригент Христо Игнатов
Режисьор Кузман Попов
Художник Мария Диманова
Солисти Йорданка Дерилова, Бойко Цветанов, Нико Исаков













23-07-2004
  -  

Концерт на изявени участници в майсторския клас по валдхорна












24-07-2004
  -  

Концерт на изявени участници в майсторския клас по виолончело

 












25-07-2004
  -  

Концерт на изявени участници в майсторския клас по пиано












25-07-2004
  -  

Концерт на изявени участници в майсторския клас по цигулка












26-07-2004
  -  

Бохеми - Дж. Пучини

Оперно-филхармонично дружество - Варна
Диригент Христо Игнатов
Режисьор Кузман Попов
Художник Мария Диманова
Солисти Йорданка Дерилова, Лъчезар Пръвчев, Марчин Брониковски, Снежaна Драмчева, Венцеслав Анастасов, Евгений Станимиров













18-06-2005
  -  

ОТКРИВАНЕ

Симфоничен оркестър на Оперно-филхармонично дружество - Варна

Диригент Емил Табаков

Смесен хор на БНР - Хормайстор Методи Матакиев

Солисти:
Филип Бернолд - флейта, Франция
Жулиен Будимен - флейта, Франция
Юдит Граф – сопран, Швейцария
Aнна Шафнер – мецосопран, Швейцария
Мартин Хощетлер - тенор, Швейцария
Марк-Оливие Йотерли – бас, Швейцария

П.Владигеров – Българска рапсодия “Вардар”
Е. Табаков – Концерт за две флейти и оркестър, първо изпълнение в България
Бетовен – Симфония N 9













20-06-2005
  -  

Симфоничен оркестър на НУИ по изкуствата "Добри Христов"

Диригент Милко Коларов
Солист Симеон Щерев - флейта

А. Русел – Симфониета
Вивалди – Концерт за флейта и оркестър "La notte"
Френска сюита - "Черният Орфей", "Шербургските чадъри", "Есенни листа"
Аранжимент Симеон Щерев
Григ – Из музиката към пиесата на Ибсен “Пер Гинт”













23-06-2005
  -  

Данаила Делева - пиано

Творби от Шуберт, Равел, Д.Ненов













26-06-2005
  -  

Концерт, посветен на 130 години от рождението на Добри Христов

С участието на лауреати на III национален конкурс за изпълнение на произведения от български композитори – Варна, 2004
Хорова школа при Община Варна: Смесен хор “Морски звуци”
Хор на варненските момчета и младежи, Хор на девойките
Главен диригент Марин Чонев
Диригенти Росица Щерева, Дарина Кроснева, Захарина Никитасова
Детско-девическа хорова школа "Добри Христов" при Детски комплекс и Община Варна
Диригенти захарина Никитасова и Ирена Таушанова
Съвместна инициатива на фестивала с Фондация “Добри Христов” и Български хоров съюз













28-06-2005
  -  

Камерен концерт

Росен Идеалов - кларинет
Лиляна Гетова - пиано

Рецитал “Голяма, романтична....” - Творби от Й.Брамс, К. Сен-Санс, Стефан Драгостинов, А. Берг













29-06-2005
  -  

Симфоничен оркестър на Класик ФМ Радио

Диригент Мартин Пантелеев

Солист Весeлин Пантелеев - Ешкенази - цигулка

Менделсон – Концерт за цигулка и оркестър
Шуман – Симфония N 3













01-07-2005
  -  

Симфоничен Оркестър на Класик ФМ Радио

Диригент Ян Латам Кьониг , Великобритания
Солист Светлин Русев – цигулка

М. Мусоргски - Прелюд из операта "Хованщина"
Я. Сибелиус - Концерт за цигулка и оркестър
Л. Яначек - Рапсодия "Тарас Булба













03-07-2005
  -  

Ансамбъл за електроакустична музика

Ръководител Христо Петков

Творби от Бетовен, Равел, К.Ламбов, С. Прокофиев, Н.Абаси,
П. Владигеров













04-07-2005
  -  

Оркестър Фoлхардинг – Холандия

Солист Татяна Колева – ударни инструменти

Музикално-филмова програма, творби от Луис Андрийсен, Якоб тер Велтхаус, Яаап Дерксен, Vinex production - Шенг Шхъп (анимация) и Михиел ван Дайк (музика)

Програмата се изпълнява за първи път в България













07-07-2005
  -  

Смесен хор “Проф. Васил Арнаудов” - Русе

Диригент Драгомир Йосифов

Творби от Фр.Пуленк, Дж. Верди, Я. Галус, К.Дж. ди Веноза, Л.Пипков, К.Илиев, А.Пярт













09-07-2005
  -  

Московски солисти

Солист и диригент Юри Башмет
В.А.Моцарт - Дивертименто №1 в ре мажор за струнни К136
Б.Бритън - Lacrymae, оп. 48 а за виола и оркестър (по песента "Седем сълзи" на Джон Дауланд)
Н. Паганини - Концертино ла минор за виола и оркестър (възстановено по квартет № 15 от Р. Балашов и Г. Катс)
П.И.Чайковски - Серенада за струнен оркестър оп. 48 до мажор













10-07-2005
  -  

Московски солисти

Солист и диригент Юри Башмет

Е. Григ - Холберг сюита за струнен оркестър
Дм. Шостакович - "Тринадесетият" (аранжимент на квартет №13 от А. Чайковски)
Фр. Шуберт - Г. Малер - "Смъртта и момичето" (струнен квартет ре минор Д 810)













12-07-2005
  -  

Камерен концерт

Мичо Димитров – цигулка
Виолета Попова – пиано

Творби от Г. Форе, Крайслер, Масне, Пиацола, Хендел, Бетовен
Посветена на 160 години от рождението на Габриел Форе и 320 години от рождението на Г. Фр. Хендел













13-07-2005
  -  

Моцарт - Дон Жуан, премиера, първа постановка във Варна

Варненска опера
Режисьор-постановчик Георги Лалов
Диригент-постановчик Христо Игнатов
Сценография - Валентин топенчаров
Диригент на хора - Малина Хубчева

В ролите:

Дон Жуан - Пламен Бейков, Венцеслав Анастасов
Командора - Константин Видев, Михаил Матеев
Донна Анна - Еделина Кънева, Жанета Стегарева
Дон Отавио - Арсений Арсов, Огнян Николов
Донна Елвира - Галина Стоянова, Татяна Николова, Даниела Иванова
Лепорело - Евгений Станимиров, Александър Текелиев
Мазето - Свилен Николов, Христо Сарафов
Церлина - Костадинка Николова, Веселина Василева













14-07-2005
  -  

Камерен ансамбъл “Софийски солисти”

Диригент Пламен Джуров

Солисти – Минчо Минчев - цигулка, Николай Минчев - цигулка, Яна Дешкова - цигулка, Цветомир Цанков - цигулка

А. Вивалди - L’estro armonico I, Годишните времена













16-07-2005
  -  

Концерт на носители на първи награди от Националния конкурс "Панчо Владигеров" - Шумен, 2005












18-07-2005
  -  

Проф. Андраш Адорян – флейта

С участието на Георги Спасов - флейта, Татяна Бушко - пиано

Творби от К.Ф.Ем. Бах, А. Дорати, Б. Барток, Г. Форе, Фр. Доплер













19-07-2005
  -  

Робърт Коен - виолончело

Йл Сл Бах - Солови сюити № 3, 5, 6













22-07-2005
  -  

Тоска - Дж. Пучини

Варненска опера
Диригент Христо Игнатов
Режисьор Кузман Попов
Сценография и костюми Мария Диманова
С участието на Цветелина Василева, Лъчезар Пръвчев, Нико Исаков и др.













23-07-2005
  -  

Концерт на изявени участници в майсторския клас по флейта












23-07-2005
  -  

Концерт на изявени участници в майсторския клас по цигулка












24-07-2005
  -  

Концерт на изявени участници в майсторския клас по виолончело












26-07-2005
  -  

Трубадур - Дж. Верди

Варненска опера
Диригент Христо Игнатов
Режисьор Кузман Попов
Сценография Лора Маринова, костюми Марияна Трендафилова
С участието на Линка Стоянова, Андриана Николова, Румен Дойков, Нико Исаков и др.













02-06-2006
  -  

Камерен концерт

Георги Василев - класическа китара
Николай Йорданов – флейта

Творби от Н. Паганини, М. Диего Пухол, Кл. Дебюси, М. де Файя,
Б. Барток, Ал. Ягуе, К. Доменикони, Ж. де Гант













13-06-2006
  -  

Концерт на участници в майсторския клас по контрабас и ударни инструменти












14-06-2006
  -  

Симфоничен оркестър на ОФД – Варна 60 години Варненска филхармония

Диригент Станислав Ушев
Солисти: Клавирно дуо Атанас и Анет Карееви

Програма:
П.Владигеров – Българска рапсодия “Вардар”
В.Чучков – Амадеус фантазия за две пиана и оркестър, първо изпълнение в България
И. Стравински – Пролетно тайнство













16-06-2006
  -  

Симфоничен оркестър на БНР

Диригент Росен Миланов
Солист Красимира Стоянова – сопран

Р. Щраус – Четири последни песни
Р.Щраус – Симфония Доместика













17-06-2006
  -  

Струнен квартет Изаи - Франция

Гийом Сютр – цигулка
Люк-Мари Агера – цигулка
Мигел да Силва - виола
Йован Маркович – чело

В.A. Моцарт – Квартет № 15 ре минор KV 421 (417b)
Р. Шуман - Квартет ла мажор oп. 41 № 3
M. Равел - Квартет фа мажор













18-06-2006
  -  

Клавирно дуо

Аглика Генова - Любен Димитров

Й.Брамс – Вариации върху тема от Шуман, оп.23
С. Рахманинов – Шест пиеси, оп.11
Ж. Бизе – Детски игри, оп.22
М.Равел – Испанска рапсодия













20-06-2006
  -  

Вокален ансамбъл ORTHODOX SINGERS - Талин, Естония

Диригент Валери Петров

Песнопения от ортодоксалната литургия и творби от П. Чесноков, М. Лагунов, А. Архангелски, В. Петров, А.Пярт, Дж. Тавънър












1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 



Created and Powered by Stalker Project - Studio IDA