Търсене в архив "Програми"

Година:

Дата: / дд-мм-гггг /
Място на провеждане:
Търсене на:

   


14-07-2011
21.00  -  Летен театър

Дж. Верди - Бал с маски
Премиерен спектакъл на Държавна опера - Варна
Режисьор Пламен Карталов
Диригент Борислав Иванов
С участието на Радостина Николаева,  Костадин Андреев, Елeна Чавдарова – Иса и др.












15-07-2011
19.00  -  Галерия Графит

Маюми Хирасаки - барокова цигулка и Шалев Ад-Ел - клавесин

  Маюми Хирасаки
  Шалев Ад-Ел












15-07-2011
18.00  -  Галерия "Кавалет"

Бряг на музиката
Изложба в галерия „Кавалет”












16-07-2011
10.00  -  Радио Варна - Концертно студио

Конкурс на участниците в майсторския клас по цигулка
 












17-07-2011
11.00  -  Радио Варна - Концертно студио

Концерт на изявени участници в майсторския клас по китара












17-07-2011
19.00  -  Радио Варна - Концертно студио

Концерт на наградените от конкурса по цигулка












18-07-2011
19.00  -  Радио Варна – Салон на изкуствата

70 години от рождението на Гена Димитрова

Представяне на филм и книга
  Празници за Гена Гена Димитрова в родината на операта












20-07-2011
21.00  -  Летен театър

Пучини – Мадам Бътерфлай

Спектакъл на Държавна опера - Варна
Режисьор Кузман Попов
Диригент Иван Филев
С участието на Цветелина Малджанска, Арсений Арсов, Свилен Николов


  За спектакъла












23-07-2011
19,30  -  Галерия Графит

Драгостин Фолк Национал

  Драгостин фолк












24-07-2011
21.00  -  Римски терми

Percussion Extravaganza: Rituals

Татяна Колева и Младежка перкусионна формация  II
Със съдействието на Pustjens Percussion Products


  За Татяна Колева












25-07-2011
21,00  -  Римски терми

Проект Балкански коне – Етнофилхармоник
Невена Петрова – вокал, ударни
Владимир Величков – кавал
Краси Желязков – БГ фретлес & 8-струнни тамбури, акустични китари, вокал 
Калин Жечев – клавишни, вокал;Радослав Славчев – бас китара, рейн стик, вокал
Емил Пехливанов – ударни
Стоян Роянов - кларинет
Специалeн гост Даниела Димова – сопран
Струнен оркестър - към Държавна опера - Варна
  Балкански коне












28-07-2011
21.00  -  Летен театър

Верди – Аида

Спектакъл на Държавна опера - Варна
Режисьор Кузман Попов
Диригент Иван Филев
С участието на Надя Кръстева, Бойко Цветанов, Линка Стоянова, Нико Исаков, Апостол Миленков


  Снимки от спектакъла












16-06-2012
20.00  -  Фестивален и конгресен център

Откриване

Съвместен проект на ММФ "Варненско лято" и Академия "Санта Чечилия"

Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна  
Диригент Франческо Ланзилоти

Солисти:
Анжела Ниси, сопран
Аурелия Варак, мецосопран
Иво Йорданов, баритон

Концертът се посвещава на 60-годишнинатата на Европейската асоциация на фестивалите


  Иво Йорданов
  Симфоничен оркестър при Държавна опера - Варна
  Анжела Ниси
  Аурелия Варак
  Франческо Ланзилота
  Програма на концерта
  За Санта Чичилия












17-06-2012
19.00  -  Фестивален и конгресен център

Камерен ансамбъл „Московски солисти” и Юри Башмет - виола

Концертмайсторски състав:

Андрей Поскробко
Артьом Дъйрул
Нина Мачарадзе
Роман Балашов
Алексей Найдьонов
Николай Солонович


  За ансамбъла
  Програма на концерта












17-06-2012
11.00  -  Градска художествена галерия

Концерт на участниците в Майсторския клас на Оперното студио на Академия Санта Чечилия

  За Чезаре Скартон
  Анна Ванди
  Академия Санта Чечилия
  Снимки от концерта ZIP. Фотограф Росен Донев












18-06-2012
19.00  -  Фестивален и конгресен център

Бароков ансамбъл "Ле Тендре Амор", Испания
Елементите – барокова опера от Антонио де Литерес
Със съдействието на Посолството на Испания в България и Фондация Ramon Llull
  За ансамбъла
  Снимки от концерта ZIP. Фотограф Росен Донев












19-06-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Клавирно трио „Атос”, Германия
Анете фон Хен – цигулка,
Стефан Хайнемайер – виолончело,
Томас Хопе  – пиано

Бетовен - Клавирно трио в си бемол мажор, опус 97 „Ерцхерцог”, Шуберт - Трио ми-бемол мажор
Със съдействието на  Гьоте Институт - София
  За Трио Атос
  Снимки от концерта ZIP. Фотограф Росен Донев












20-06-2012
21.00  -  Летен театър

Кармен - опера от Жорж Бизе

Спектакъл на Държавна опера - Варна

Диригент Симоне Вечиа
Режисьор Кузман Попов
С участието на Агунда Кулаева, Антонио де Палма, Фернанда Коста, Пламен Димитров


  Държавна опера - Варна
  Снимки от спектакъла2012












22-06-2012
19.00  -  Фестивален и конгресен център

Класик ФМ M-Тел Оркестър
Диригент Максим Ешкенази
Солисти: Клавирно дуо Аглика Генова - Любен Димитров

Америка за двама: творби от Роджър Пшитулски, Астор Пиацола, Аарон Копланд, Джордж Гершуин/ Пърси Олдридж Грейнджър, Панчо Владигеров, Шандор Вереш

Със съдействието на Фондация „Америка за България”
  За Максим Ешкенази
  За Клавирно дуо Аглика Генова – Любен Димитров
  За Класик ФМ М-Тел оркестър












24-06-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Ансамбъл Солисти на Хонг Конг

Уайсай Уилсън Енг флейта
Мишел Лий цигулка
Лин Кинг обой
Ка Лап Уонг виолончело
Иван Янъков пиано

Творби от Льофлер, Винсент Ляу, Мартину, Жоливе, Вебер


  Иван Янъков

Солисти на Хонг Конг
Програма на концерта - pdf












25-06-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Музикална галерия Варна
Никола Карагеоргиев – виолончело
Марцела Кржижова – пиано

Творби от Й.С.Бах, В.Новак, Г.Златев-Черкин, Й. Брамс, С. Рахманинов, Р.Глиер












26-06-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Музикална галерия Варна
Калин Панайотов – обой,
Светослав Славчев – фагот,
Ростислав Йовчев – пиано

Творби от Хендел, Шуман, Пуленк, Жан Франсе












27-06-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Струнен квартет Хуго Волф, Австрия
Себастиан Гюртлер -  цигулка,
Реджис Бринголф -  цигулка, 
Гертруд Вaйнмайстер - виола
Флориан Бернер -  виолончело

Бетовен – Струнен квартет оп.18 фа мажор, Антон Веберн - Квартет 1905,  Менделсон – Струнен квартет фа минор

Със съдействието на Посолството на Австрия в България
  За квартета












28-06-2012
21.00  -  Летен театър

Турандот - опера от Дж. Пучини, премиера

Спектакъл на Държавна опера - Варна

Диригент Леонардо Куадрини
Режисьор Марко Катена
С участието на Мариана Цветкова, Бойко Цветанов, Фернанда Коста, Цветелина Малджанска, Евгений Станимиров


  За Мариана Цветкова
  За Бойко Цветанов












29-06-2012
21.00  -  Летен театър

Турандот - опера от Дж. Пучини, премиера

Спектакъл на Държавна опера - Варна

Диригент  Леонардо Куадрини
Режисьор  Марко Катена
С участието на  Елена Баръмова,  Бойко Цветанов, Фернанда Коста, Цветелина Малджанска, Евгений Станимиров


  За Елена Баръмова












01-07-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Струнно дуо Яворкай
Шандор Яворкай- цигулка
Адам Яворкай - виолончело, Унгария

Творби от З.Кодаи, Б.Барток, Н.Паганини, Х.Виенявски, Г.Касадо, Х.Ернст, П.Сарасате
  Струнно дуо Яворкай












01-07-2012
13.00  -  Евангелска методистка епископална църква

Хорово ателие
Хор на девойките и женски вокален ансамбъл Варна
диригент Захарина Милкова–Никитасова
Мъжки хор Суза – Италия
Диригент Мариано Мартино

Съпътстваща програма












02-07-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Академичен оркестър Орфеус
Солист Марио Хосен- цигулка

Творби от Корели, Менделсон, Венсан д’Енди, Албинони, Сарасате и др.
  За Марио Хосен
  За Оркестър Орфей












03-07-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Две пиана - два свята
Людмил Ангелов и Любомир Денев в клавирен диалог

Творби от Г. Фр. Хендел, Фр. Шопен, Р. Шуман, Ф. Лист, Ал. Скрябин
и техните импровизационни версии
  За Людмил Ангелов
  За Любомир Денев












04-07-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Оркестър Симфониета Варна
Солист и диригент Венцеслав Николов, виолончело

Вивалди – Концерт за виолончело сол мажор
Бокерини - Концерт за виолончело си бемол мажор
Хайдн  - Концерт за виолончело до мажор
  За оркестъра












05-07-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

„Париж - Буенос Айрес”: френска и аржентинска музика
Мария Мартинова - пиано
Сирил Гарак - цигулка
Творби от К. Дебюси, М. Равел, Х. Салган, Г. Бейтелман, А. Пиацола и др.
  За Мария Мартинова
  За Сирил Гарак












06-07-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Aнсамбъл Маркиз – Унгария

Юдит Блашкович Фелсеги – колоратурен сопран
Ласло Блашкович – сопранист
Балинт Меран- церемониалмайстор
Марта Гал – клавесин
Каталин Калаи-блок флейта
Агнес Калаи – виолончело

Бароков салон
Tворби от Купрен, Монтеверди, Бах, Хендел, Вивалди, Люли


  За Ансамбъл Маркиз












07-07-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Музикална галерия Варна

Атанас Куртев - пиано
Клавирен рецитал, посветен на 140 години от рождението на Ал. Скрябин


  За Проф.д-р Атанас Куртев












08-07-2012
11.00  -  Градска художествена галерия

Марио Ангелов - клавирен рецитал

Творби от Д. Ненов, В. Казанджиев, Е. Табаков, Ал. Владигеров


  За Марио Ангелов












08-07-2012
19.00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Симфоничен оркестър на БНР

Диригент Емил Табаков
Солисти:
Пламена Мангова - пиано
Квартет тъпани в състав: Стоян Янкулов, Стоян Павлов, Добри Палиев и Радосвет Кукудов

Прокофиев – Концерт №1 за пиано и оркестър
Табаков – Концерт за четири тъпана и оркестър (световна премиера)
Стравински – Сюита Жар птица


  За оркестъра
  За Пламена Мангова
  Пламена Мангова на Европейския музикален фестивал - 2011












09-07-2012
19.00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Симфоничен оркестър на БНР

Диригент Емил Табаков
Солисти:
Минчо Минчев цигулка
Николай Минчев цигулка
Дмитрий Шостакович – Празнична увертюра
Алфред Шнитке – Кончерто гросо №1 за две цигулки, клавесин, подготвено пиано и струнни
Р. Щраус – Сюита Кавалерът на розата


  За Минчо Минчев












09-07-2012
21.00  -  Летен театър

Верди – Дон Карлос (премиера)

Държавна опера – Варна
Диригент Борислав Иванов
Режисьор Пламен Карталов

ФИЛИП ІІ – Ангел Христов    
ДОН КАРЛОС – Александър Бадеа (Румъния)
РОДРИГО, МАРКИЗ ПОЗА – Пламен Димитров
ВЕЛИКИЯТ ИНКВИЗИТОР – Димитър Станчев
МОНАХ – Росен Рангелов
ЕЛИЗАБЕТ ВАЛОА – Радостина Николаева
ПРИНЦЕСА ЕБОЛИ – Агунда Кулаева  
ТЕБАЛДО – Филипа Руженова
ГЛАС ОТ НЕБЕТО – Ирина Жекова

 













10-07-2012
19.30  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Камерен концерт

Мила Георгиева - цигулка
Пламена Мангова - пиано
Творби от Дж. Тартини, Л. ван Бетовен, М. Равел, Б. Барток


  За Пламена Мангова
  За Мила Георгиева












10-07-2012
21.00  -  Летен театър

Верди - Дон Карлос - премиера

Държавна опера – Варна
Диригент Светослав Борисов
Режисьор Пламен Карталов

ФИЛИП ІІ –Евгений Станимиров    
ДОН КАРЛОС – Даниел Дамянов
РОДРИГО, МАРКИЗ ПОЗА –Свилен Николов
ВЕЛИКИЯТ ИНКВИЗИТОР – Димитър Станчев
МОНАХ – Росен Рангелов
ЕЛИЗАБЕТ ВАЛОА –Димитринка Райчева
ПРИНЦЕСА ЕБОЛИ –Олга Михайлова-Динова  
ТЕБАЛДО – Филипа Руженова
ГЛАС ОТ НЕБЕТО – Ирина Жекова













11-07-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Рецитал на Хенри Зигфридсон пиано
Творби от Лист, Менделсон, Бетовен, Сибелиус
  За Проф. Хенри Зигфридсон












12-07-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Трио Image
Гергана Гергова - цигулка
Томас Кауфман - виолончело
Павлин Нешев - пиано

Творби от А.Дворжак, М. Дяков, А. Шьонберг












13-07-2012
21.00  -  Археологически музей

Филхармония Пионер при Националния дворец на децата

100 години проф. Влади Симеонов и 60 години от основаването на оркестъра

Диригент Любомир Денев–младши
Творби от Моцарт, Супе, П. Стайнов, Г. Златев–Черкин, М. Големинов и др.

Съпътстваща програма 













14-07-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Концерт на избрани участници от курса по пиано












15-07-2012
19.00  -  Градска художествена галерия

Концерт на избрани участници от курса по цигулка












16-07-2012
21.00  -  Археологически музей

Йоцов Кларинет Секстет

Кросовър проект

Творби от М. Мангани, М. Мелитс, Г. Ценев, А. Хоутън, Ж. Жан и др. 













17-07-2012
21.00  -  Археологически музей

Трио ЛаМигра

Кросовър проект

Стоян Роянов–ЯЯ духови инструменти, перкусии
Валери Ценков барабани
Страцимир Павлов пиано

С участието на:
Вокална формация Ваяна – худ. ръководител Женя Райчева
Акустично дуо Христина Белева - гъдулка, Петър Миланов - китара

Антоанела Петрова - вокал
Нейчо Петров–Реджи - вокал













18-07-2012
21.00  -  Археологически музей

Йълдъз Ибрахимова и Варненски камерен оркестър

Диригент Ганчо Ганчев

Творби от Джон Кейдж (100 години от рождението на композитора) и Гершуин


  За Ганчо Ганчев и Варненски камерен оркестър












15-06-2013
20,00  -  Фестивален и конгресен център

Тържествено откриване
Варненска филхармония
Диригент Светослав Борисов
Солисти: Квартет валдхорни на Радиосимфоничния оркестър на Баден-Баден и Фрайбург - Бено Тротман, Паскал Аретс, Марк Ньотцел, Хорст Зийглер
Програма:
П.Владигеров –Рапсодия „Вардар”
Р.Шуман – Концертна пиеса за четири валдхорни и оркестър оп.86, първо изпълнение във Варна
А. Дворжак – Симфония N9 ”Из Новия свят”

Билети на касата на ФКЦ


  Варненска филхармония
  Светослав Борисов
  Квартет валдхорни от Оркестъра на Радио Фрайбург

Светослав Борисов - 300 dpi
Квартет валдхорни от Оркестъра на Радио Фрайбург - zip












16-06-2013
19.00  -  Фестивален и конгресен център

Софийска филхармония
Диригент Мартин Пантелеев
Солист Веско Пантелеев-Ешкенази, цигулка

М. Пантелеев - Островът
Й. Брамс - Концерт за цигулка и оркестър, ре мажор, оп.77
Х. Берлиоз - Фантастична симфония, оп.14

Билети на касата на ФКЦ
  Мартин Пантелеев
  Софийска филхармония
  Веско Пантелеев - Ешкенази












17-06-2013
19.00  -  Фестивален и конгресен център

Софийска филхармония
Диригент Мартин Пантелеев
Солист Атанас Кръстев, виолончело
Л. Пипков – Увод и танци из операта”Момчил”
П. И.Чайковски - Вариации на тема Рококо за виолончело и оркестър, оп. 33
С. Рахманинов - Симфония N2 ми минор, op.27

Билети на касата на ФКЦ
  Атанас Кръстев












18-06-2013
19.00  -  Фестивален и конгресен център

Пражки камерен оркестър
Диригент Гудни Емилсон
Солист Стефан Беши, орган

Е.Григ - Сюита Холберг
Фр.Пуленк - Концерт за орган и камерен оркестър
Б.Мартину - Серенада N2 оп.2 за две цигулки и виола
А.Дворжак - Серенада за струнни

Билети на касата на ФКЦ
  Стефан Беши - уебсайт
  Гудни Емилсон












19-06-2013
19.00  -  Градска художествена галерия

Балтийски китарен квартет, Литва
Зигмас Чепульонас,Сергей Криницин, Саулиус Липшиус, Крис Рубенс

Творби от М.де Файа, Л.Бокерини, А.Дворжак, А. Пиацола, Ж.Бизе, Л.Брауер, Й.Брамс и др.

Със съдействието на посолството на Литва
Концертът се посвещава на поемането на президентсвото на Съвета на Европа от Литва

Билети на касата на Галерията.
  Балтийски китарен квартет












20-06-2013
19.00  -  Градска художествена галерия

Струнен квартет Мингет, Германия
Улрих Исфорт –цигулка
Анете Райзингер – цигулка
Ароа Сорин – виола
Матиас Дийнер – виолончело    
          
В.А. Моцарт – Струнен квартет ре минор, KV 421
Йорг Видман(*1973)  – Трети струнен квартет „Лов”(2003)
Й. Брамс – Струнен квартет до минор, оп. 51, N 1

Със съдействието на Гьоте Институт

Билети на касата на Галерията.
  Струнен квартет Мингет












21-06-2013
20.00  -  Летен театър

Р.Вагнер - Летящият холандец, премиера
Варненска опера
Концертно изпълнение
Диригент Светослав Борисов
С участието на Апостол Миленков, Линка Стоянова, Валерий Георгиев и др.

Билети на касата на Варненската опера - пл. Независимост 1, и на Летен театър












22-06-2013
19.00  -  Градска художествена галерия

Ансамбъл „Маркиз” – Унгария
Юдит  Фелшеги – колоратурен сопран 
Ласло Блашкович – сопранист 
Балинт Меран - церемониалмайстор
Марта Гал – харпсихорд
Каталин Калаи - блок флейта
Агнес Калаи – виолончело

Билети на касата на Галерията.
  Ансамбъл Маркиз











4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Created and Powered by Stalker Project - Studio IDA