Търсене в архив "Програми"

Година:

Дата: / дд-мм-гггг /
Място на провеждане:
Търсене на:

   


23-06-2013
19,00  -  Градска художествена галерия

Барок & Free
Валентин Геров - виола
Антони Дончев - пиано

Творби от Х. Пърсел, Марен Маре, Г.Ф. Телеман, Иржи Бенда, Б. Марчело и музика на момента
Билети на касата на Галерията.
  Антони Дончев
  Валентин Геров

Програма на концерта












25-06-2013
19,00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Ансамбъл Софийски солисти
Диригент Пламен Джуров
Солисти: Сузана Клинчарова - арфа, Мариана Панова- сопран

Йозеф Хайдн- Дивертименто в си белом майор
Морис Турние- Еуфория
Клод Дебюси-Два танца, Солист: Сузана Клинчарова
Бенджамин Бритън- Илюминации оп. 18 по стихове на Артур Рембо, Солист:
Марияна Панова
Игор Стравински- Концерт в Ре

Билети на касата на ФКЦ

  За ансамбъла












26-06-2013
19.00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Шломо Минц, цигулка
Варненска филхармония
Диригент Максим Ешкенази 

Л. Бетовен - Концерт за цигулка и оркестър
П. И. Чайковски - Симфония №4
Билети на касата на ФКЦ
  Максим Ешкенази












28-06-2013
19.00  -  Опера Варна

Дж.Верди - Фалстаф, премиера

Спектакъл на Варненска опера
Диригент  Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Джулио Чабати (Италия)
Сценограф Платон Барди (Италия)
Художник на костюмите Марко Натери (Италия)

ФАЛСТАФ – Кирил Манолов
ФОРД – Петър Данаилов
АЛИСА ФОРД – Ева Корбета (Италия)    
НАНЕТА – Ирина Жекова
ФЕНТОН – Ивайло Михайлов
ДОКТОР КАЮС – Арсений Арсов
БАРДОЛФ – Христо Ганевски
ПИСТОЛА – Гео Чобанов
МЕГ ПЕЙДЖ – Вяра Железова
МИСИС КУИКЛИ – Бойка Василева
ПАЖ  – Илияна Славова

Билети на касата на Варненската опера - пл. Независимост 1













30-06-2013
11.00  -  Градска художествена галерия

Неделно матине - Руска музика
Оркестър „Симфониета”
Диригент Милко Коларов

Солисти
Димо Димов - пиано,
Демна Гигова – виола,
Любомир Александров - соло тромпет

П.И. Чайковски – Анданте кантабиле
А.Шнитке – Сюита в старинен стил за виола и камерен оркестър
Дм.Шостакович – Концерт за пиано и оркестър N1

Билети на касата на Галерията.
  Оркестър Симфониета
  Димо Димов












01-07-2013
18,00  -  Радио Варна, Арт салон

Представяне на новата книга на проф. Милко Коларов












08-07-2013
21.00  -  Летен театър

Дж. Верди – Травиата, премиера

Варненска опера
Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

С участието на Ирина Йордакеску, Ивайло Михайлов, Петър Данаилов и др.

Билети на касата на Варненската опера - пл. Независимост 1, и на Летен театър


  Ирина Йордакеску
  Анжела Ниси












09-07-2013
19.00  -  Градска художествена галерия

Рецитал на Мие Мики - акордеон
           
  Мие Мики












10-07-2013
19.00  -  Градска художествена галерия

Камерен концерт
Минчо Минчев – цигулка
Евгени Божанов – пиано
В.А.Моцарт – Сонати за цигулка и пиано

Билети на касата на Галерията.
  Евгени Божанов
  Минчо Минчев












11-07-2013
21.00  -  Летен театър

Дж. Верди - Травиата
Варненска опера
Диригент Франческо Ланзилота
Режисьор Кузман Попов
С участието на Анжела Ниси, Росен Ненчев, Иво Йорданов и др.
Със съдействието на Италианския културен институт
  Анжела Ниси
  Иво Йорданов












12-07-2013
19.00  -  Градска художествена галерия

В памет на проф. Ифра Нийман
Рецитал на лауреати от конкурса „Панчо Владигеров” – Шумен - 2013 и със специалното участие на ученици на проф. Ифра Нийман












13-07-2013
19.00  -  Градска художествена галерия

Концерт на участници в майсторския клас по акордеон












14-07-2013
19.00  -  Градска художествена галерия

Концерт на участници в майсторския клас по цигулка












14-07-2013
9.00  -  НУИ „Добри Христов”

Конкурс за цигулари
Награден фонд „Цигулките на проф.Минчо Минчев”












15-07-2013
19:00  -  Градска художествена галерия

Съпътстваща програма
Филхармония "Пионер" към Двореца на децата
Диригент Любомир Денев - младши
Салисти:
Теодора Иванова – виолончело
Илина Илиева – виола












16-07-2013
19,00  -  Градска художествена галерия

Съпътстваща програма
Концерт на ученици абитуриенти от НУИ „Добри Христов”- Варна












17-07-2013
19,00  -  Градска художествена галерия

Съпътстваща програма

Диригент Дейвид де Геест
С участието на Хор на Варненските момчета и младежи
Диригент Дарина Кроснева
Творби от Ханс Лео Хаслер, Джузепе Отавио Питони, Г.Ф.Хендел, Дмитрий Бортнянски, Сергей Рахманинов, Йохан Баптист Ванхал, В.А. Моцарт, Добри Христов, Камий Сен Санс и др.


със специалното съдействие на г-жа Аник ван Калстер - Посланик на Кралство Белгия


Програма на концерта - pdf
Афиш Кантате Домино












18-07-2013
19.00  -  Градска художествена галерия

Музикална галерия „Варна”
Цветана Бандаловска – сопран
Веско Стамболов - пиано
Вокални творби от Й.Брамс, Р.Шуман, Р. Вагнер, Р.Щраус

Билети на касата на Галерията.






  Цветана Бандаловска
  Веско Стамболов

Програма на концерта - pdf












19-07-2013
19.00  -  Градска художествена галерия

Музикална галерия „Варна”
Клавирно дуо
Светослав Тодоров и Александър Костадинов
Творби от П. Владигеров, Дж. Уилямс, Дж. Гершуин, Лютославски – Паганини и др.

Билети на касата на Галерията.
  За клавирното дуо












20-07-2013
19,00  -  Градска художествена галерия

Ансамбъл Станков

Станков Ансамбъл
Ваня Ватралова-Станков – сопран
Иво Станков – цигулка
Лъчезар Станков – пианo
Iъс специалното участие на:
Евгени Василев и Наталия Кисинова (мултимедия)

Програма:
Георги Арнаудов - песенен цикъл "Шепот насаме" (по текстове на Пейо Яворов), световна премиера
Антони Дончев  -  специален аранжимент на "Миш-Маш",  първо изпълнение във Варна
Мартин Георгиев - "Лондонски песни" по поеми на Елисавета Багряна, първо изпълнение във Варна
Към произведенията е подготвена абстрактна видеоимпресия от Евгени Василев и Наталия Кисинова.

Билети на касата на Галерията.


  Ансамбъл Станков
  Ансамбъл Станков - сайт












23-07-2013
19,00  -  Фестивален и конгресен център

Оркестър към Китайската централна консерватория

Диригент  - проф. Уанг Фюджиан
Солисти:
Ю Хонгмей –  ерху (двуструнна китайска цигулка)
Юън Фейфан –дизи (китайска бамбукова флейта)
Чанг Чианг – пипа
Джау Джиа Джън –  гукин

Китайска традиционна и съвременна музика

Концертът се осъществява с изключителното съдействие Министерството на културата на Китай

Билети на касата на ФКЦ


  Оркестър към Централната консерватория - Пекин
  Централна музикална консерватория

Програма на концерта - pdf
Ю Хонгмей
Юан Фейфан












29-07-2013
19,00  -  Фестивален и конгресен център

Варненски камерен оркестър

Солисти:
Милчо Левиев – пиано
Петър Славов – контрабас
С участието на:
Димитър Семов – ударни
Александър Владигеров – тромпет
Константин Владигеров - синтезатор
Варненски камерен оркестър
Диригент Ганчо Ганчев


М.Левиев-Рапсодия”Орфей”

Билети на касата на ФКЦ













30-07-2013
21,00  -  Летен театър

Дж. Верди – Реквием
Варненска опера
Диригент  Вито Кристофаро
Солисти – Линка Стоянова - сопран, Надя Кръстева - мецосопран, Бойко Цветанов - тенор, Апостол Миленков- бас

Билети на касата на Варненската опера - пл. Независимост 1, и на Летен театър












31-07-2013
19.00  -  Варненска опера

Моят живот с Моцарт, моите писма с Моцарт
Мариус Донкин
Варненска филхармония
Диригент Страцимир Павлов 
Сценарий Ерик-Еманюел Шмидт

Билети на касата на Варненската опера











Симфонични концерти
14-06-2014
20.00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Откриване на ММФ "Варненско лято" 2014 - Варненска филхармония

Диригент Светослав Борисов
Солист Александра Сум, цигулка (Франция)

Програма:
Панчо Владигеров  - Рапсодия „Вардар“
Пьотр Илич Чайковски  - Концерт за цигулка и оркестър ре мажор, оп.35
Пьотр Илич Чайковски  - Симфония №5 ми минор, оп.64


  Светослав Борисов
  Варненска филхармония
  Александра Сум











Съпътстваща програма
14-06-2014
19.00  -  Фестивален и конгресен център - фоайе

100 години от рождението на Борис Христов

14 – 21 юни
Изложба с фотографии, посветена на 100 години от рождението на Борис Христов












Съпътстваща програма
15-06-2014
19.00  -  Фестивален и конгресен център - зала Европа

"Молитвата на Борис Христов"

Прожекция на филма с автор Магдалена Манолова
Представяне от Момчил Георгиев, координатор на честването на 100 години от рождението на Борис Христов












Симфонични концерти
16-06-2014
19.00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Симфоничен оркестър на Астурия, Испания

Диригент Росен Миланов
Солист Хавиер Перианес, пиано

Програма:
Маркос Фернандес - Резонанси за оркестър
Мануел де Файа - Нощи в градините на Испания
Модест Мусоргски - Картини от една изложба


  Росен Миланов
  Симфоничен оркестър на Астурия, Испания
  Хавиер Перианес











Симфонични концерти
17-06-2014
19.00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Симфоничен оркестър на Астурия, Испания

Диригент Росен Миланов
Солист Хосе Франк Байестер, кларинет

Програма:

Мануел де Файя - Танци из балета "Тривърхата шапка"
Оскар Наваро - Концерт за кларинет
Дмитрий Шостакович  - Симфония №5 ре минор, оп.47


  Росен Миланов
  Хосе Франк Балестер
  Симфоничният оркестър на Княжество Астурия











Симфонични концерти
19-06-2014
19.00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Оркестър на Класик ФМ радио

Диригент Григор Паликаров

Солисти:
Елин Колев, цигулка
Виктория Василенко, пиано

Програма:
Карл Мария фон Вебер -Увертюра към операта "Вълшебният стрелец"
Лудвиг ван Бетовен - Концерт за пиано и оркестър №1
Камий Сен Санс – Интродукция и рондо капричиозо
Пабло Сарасате - Фантазия "Кармен" за цигулка и оркестър


  Симфоничен оркестър на Класик ФМ
  Григор Паликаров
  Елин Колев
  Виктория Василенко











Опера
20-06-2014
21.00  -  Летен театър

Волфганг Амадеус Моцарт - Дон Жуан

Спектакъл на Варненска опера

Диригент Вилиана Вълчева
Диригент-постановчик Борислав Иванов
Режисьор Александър Текелиев
Сценография Иван Попов
Хореография Желка Табакова
Диригент на хора Стефан Бояджиев
С участието на Венцеслав Анастасов, Линка Стоянова, Арсений Арсов, Ина Петрова, Евгений Станимиров, Пламен Димитров, Илина Михайлова, Гео Чобанов

 


  Симфоничен оркестър при Държавна опера - Варна











Симфонични концерти
21-06-2014
19.00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Симфоничен оркестър на Българското национално радио

Диригент Емил Табаков
Солист Александър Земцов, виола

Програма:
Емил Табаков - Концерт за виола и оркестър , първо изпълнение във Варна
Рихард Щраус – Симфонична поема „Животът на героя“


  Симфоничен оркестър на БНР
  Емил Табаков
  Александър Земцов











Камерни оркестри и ансамбли
24-06-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Камерата Орфика (България, Румъния, Турция, Албания)

Диригент Станислав Ушев
Солисти:
Марио Хосен, цигулка
Волфганг Клос, виола
Щефан Кропфич, виолончело

Програма:

В. А. Моцарт - Симфония концертанте за цигулка, виола, виолончело и оркестър
Марин Големинов - Концерт за струнен квартет и струнен оркестър
Арнолд Шьонберг -  Просветлена нощ , оп.4


  Волфганг Клос
  Марио Хосен











Камерни оркестри и ансамбли
25-06-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Бароков ансамбъл Ла Росиньол (Италия)

Ерика Шерл, барокова цигулка
Джанпаоло Капузо, блокфлейти, напречна флейта, раушпфайф, гайда
Франческо Зувадели, клавесин, хърди-гърди
Доменико Баронио, лютня, барокова китара

Програма:
Ренесансова музика от времето на Галилео Галилей


  Бароков ансамбъл Ла Росиньол (Италия)











Камерни оркестри и ансамбли
26-06-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Струнен квартет Новус, Южна Корея

Жеюнг Ким, цигулка
Юнгук Ким, цигулка
Сюнгуон Лий, виола
Уонгуий Мун, виолончело

Програма:
Струнни квартети от Йозеф Хайдн, Феликс Менделсон и Лудвиг ван Бетовен

Под патронажа на Посолството на Южна Корея в България


  Квартет Новус











Камерни оркестри и ансамбли
28-06-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Камерна музика за виолончело и пиано

Антон Никулеску, виолончело
Хория Михаил, пиано

Творби от Л. ван Бетовен, А.Глазунов, Ч.Давидов, М.Глинка, А.Скрябин, С.
Прокофиев, С.Рахманинов


  Антон Никулеску
  Хориа Михаил











Камерни оркестри и ансамбли
29-06-2014
11.00  -  Градска художествена галерия

Камерен оркестър „Симфониета“

Диригент Милко Коларов
Солист Лидия Ошавкова, флейта

Програма:
Красимир Кюркчийски – Адажио
Саверио Меркаданте – Концерт за флейта и оркестър
Лео Делиб - Messe Breve
С участието на Хор на девойките-Варна, диригент Захарина Милкова-Никитасова


  Оркестър Симфониета
  Лидия Ошавкова











Камерни оркестри и ансамбли
01-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Руски контрасти

По случай 175 години от рождението на Мoдест Мусоргски

Жени Захариева,  пиано
С участието на
Фидоси Керчев, пиано

Програма:
Николай Метнер - Соната „Воспоминание”
Дмитрий Шостакович - Афоризми оп.13, Полка из балета „Златният век” оп.22
Модест Мусоргски - Соната за 4  ръце , "Картини от една изложба"
Валерий Гаврилин - Марш и тарантела за 4 ръце

 


  Проф. Жени Захариева











Дни на чешката музика - Проект "Чешки мечти"
04-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Проект "Чешки мечти"

Йозеф Шпачек, цигулка

Квартет Графе:
Щепан Графе, Лукаш Беднаржих, цигулка
Лукаш Цибулски, виола
Михал Хреньо, виолончело

Програма:
Йозеф Сук - Медитации върху хорала Св.Венчеслас, оп.35а
Хайнрих Вилхелм Ернст - Полонез за соло цигулка и квартет ре мажор, оп.17
Антонин Дворжак –Струнен квинтет ми бемол мажор, оп.97

Под патронажа на Н. Пр. Павел Вацек, посланик на Република Чехия в България


  Йозеф Шпачек
  Струнен квартет Граф

Проект "Чешки мечти"











Дни на чешката музика - Проект "Чешки мечти"
05-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Клавирно дуо Ардашеви

Рената Ардашевова, Игор Ардашев  - пиано

Програма:
Едвард Григ  - Норвежки народни песни и танци оп. 17 (селекция)
Антонин Дворжак – Славянски танци  оп.46  и  оп.72   (селекция)
Вит Зоухар – Страшен сън
Морис Равел - Испанска рапсодия за пиано (четири ръце)

Под патронажа на Н. Пр. Павел Вацек, посланик на Република Чехия в България


  Дуо Ардашев











Международна лятна академия
06-07-2014
19.00  -  Евангелска методистка епископална църква - Зала Бах

Маюми Хирасаки (Япония)

Концерт - орган, клавесин, барокова цигулка

  Маюми Хирасаки (Япония)











Международна лятна академия
07-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Сонатна вечер

Светлин Русев, цигулка
Пламена Мангова, пиано

Програма:
Йоханес Брамс – Соната за цигулка и пиано N2 ла мажор, 8 валса оп.39 и 4 унгарски танца за пиано
Еужен Изаи – Соната N3 и Соната N6 за соло цигулка
Едвард Григ – Соната N3 до минор за цигулка и пиано


  Светлин Русев
  Пламена Мангова











Международна лятна академия
07-07-2014
10.00  -  Градска художествена галерия

Творческа среща с Маюми Хирасаки - клавесин
Модератор Екатерина Дочева











Опера
07-07-2014
21.00  -  Летен театър

Исус Христос Суперзвезда

Спектакъл на Варненска опера

Рок опера по музика на Андрю Лойд Уебър, текст Тим Райс

Диригент-постановчик Юли Дамянов
Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев
Сценограф Иван Токаджиев
Художник на костюмите Ася Стоименова
Хореография Анна Донева
Диригент на хора Стефан Бояджиев
С участието на Костадин Георгиев-Калки, Силвия Ангелова, Звезделин Керемидчиев-Звезди, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски, Свилен Николов и др.












Международна лятна академия
08-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

В памет на проф. Панчо Владигеров

Александър Владигеров - тромпет
Константин Владигеров - синтезатор
Екатерина Владигерова - пиано
Стоян Янкулов - перкусии












Международна лятна академия
08-07-2014
10.00  -  Градска художествена галерия

Творческа среща със Светлин Русев - цигулка, и Пламена Мангова - пиано
Модератор - Екатерина Дочева











Международна лятна академия
09-07-2014
10.00  -  Градска художествена галерия

Творческа среща с проф. Янг Чанг Чо - виолончело
Модератор Екатерина Дочева
  Янг-Чанг Чо











Опера
09-07-2014
21.00  -  Летен театър

Андре Шение

Спектакъл на Варненска опера

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов
С участието на Бойко Цветанов, Димитринка Райчева, Венцеслав Анастасов и др.












Международна лятна академия
10-07-2014
10.00  -  Градска художествена галерия

Творческа среща с Евгени Божанов - пиано
Модератор Екатерина Дочева
  Евгени Божанов











Международна лятна академия
10-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Флейтови ансамбли от участници в майсторския клас по флейта
Андраш Адорян - флейта
Татяна Божко - пиано
 











Международна лятна академия
11-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Клавирно трио Минчев-Божанов-Чо

Минчо Минчев, цигулка
Евгени Божанов, пиано
Янг Чанг Чо, виолончело

Програма:
Клавирни триа от Феликс Менделсон и Пьотр Илич Чайковски


  Минчо Минчев
  Евгени Божанов
  Янг-Чанг Чо











Международна лятна академия
12-07-2014
10.00  -  НУИ "Добри Христов" - Варна

Фонд Цигулките на проф.Минчо Минчев
Конкурс  Фонд Цигулките на проф.Минчо Минчев
  Проф. Минчо Минчев











Международна лятна академия
12-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Млади цигулкови таланти
Концерт на участници в майсторския клас по цигулка и лауреати от конкурса за цигулари "Фонд Цигулките на проф. Минчо Минчев"











Международна лятна академия
13-07-2014
19.00  -  Фестивален и конгресен център - зала 1

Балкански младежки симфоничен оркестър

Диригент Максим Ешкенази

 

Творби от Джузепе Верди, Дмитрий Шостакович, Петко Стайнов, Динику-Владигеров

Под патронажа на Министъра на културата


  Максим Ешкенази - уебсайт











Музикална лаборатория "Варненско лято"
14-07-2014
19.00  -  Градска художествена галерия

Клавирен рецитал

Веселин Станев, пиано

Програма:
Клавирна музика от Ференц Лист
Реминисценции по „Норма“ от Белини,  R 133, SW 394
Реминисценции по тема от  „Дон Жуан“ на Моцарт,  R 228, SW 418
Фантазия –соната „След едно прочитане на Данте“
Мефисто валс












5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Created and Powered by Stalker Project - Studio IDA